Dolne źródło-Woda - Instal Heating

Jako dolne źródło ciepła można wykorzystać wody powierzchniowe oraz gruntowe, jednak woda powierzchniowa nadaje się do wykorzystania tylko w wyjątkowych przypadkach. Jest ona zagrożona tak napływem nieczystości (substancje spływające do ziemi, algi), jak i wahaniami temperaturami w ciągu roku (topnienie śniegu).

dom-woda1

Z zasady jako dolne źródło ciepła w pompach woda/woda wykorzystuje się wodę gruntową. Ma ona stałą, względnie wysoką (ok. 10 °C) temperaturę przez cały rok, dzięki czemu pompy ciepła mogą uzyskać wysoką wydajność. W tym przypadku można stosować pracę w trybie monowalentnym.

Pod rozwagę należy wziąć wysokie koszty inwestycyjne, jako że do wykorzystania wody konieczne jest zbudowanie studni czerpnej i zrzutowej.

Prosimy pamiętać o konieczności uzyskania pozwolenia na wykorzystanie wody do celów grzewczych!

Przed podjęciem decyzji o zastosowaniu wody gruntowej, należy zbadać, czy ma ona odpowiednią jakość i czy jej zasoby są odpowiednio duże. Tak analizę wody, jak i budowę wody należy powierzyć doświadczonym specjalistom.


Jako firma Instal Heating specjalizacjemy się w istalacji pomp ciepła. Zajmujemy się inwestycjami w tego typu urządzenia na każdym etapie prac. Krok po kroku planujemy działania, projektujemy, a następnie wykonujemy odwierty pod pompy ciepła i instalujemy je na miejscu. Dla nas opieka nad inwestycją obejmuje także rozruch urządzeń oraz późniejszy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny. Instal Heating to bowiem nie tylko profesjonalny montaż pompy ciepła, ale również kompleksowa pomoc klientowi w przeprowadzeniu całej inwestycji od początku do końca. Na nas możecie Państwo liczyć także pod kątem opieki nad urządzeniami podczas ich użytkowania. Nasze pompy ciepła to inwestycja, która sprawi, że zaoszczędzą Państwo na kosztach eksploatacji.

Realizujemy montaż pomp ciepła na terenie takich miejscowości jak: Bydgoszcz, Białe Błota, Dąbrowa Chełmińska, Dobrcz, Koronowo, Nowa Wieś Wielka, Osielsko, Sicienko, Solec Kujawski, Toruń, Chełmża, Lubicz, Łubianka, Łysomice, Obrowo, Wielka Nieszawka, Zławieś Wielka, Włocławek, Kowal, Brześć Kujawski, Chodecz, Izbica Kujawska, Lubień Kujawski, Lubraniec, Inowrocław, Gniewkowo, Janikowo, Kruszwica, Pakość, Dąbrowa Biskupia, Rojewo, Złotniki Kujawskie, Kcynia, Mrocza, Nakło nad Notecią, Szubin, Sadki, Żniń.

Copyright © 2009-2021 Wszelkie prawa zastrzezone.